آیا می دانستید که قدیمی ترین روش تبلیغات ، تبلیغات محیطی بوده است ؟

تبلیغات محیطی

آیا می دانستید که قدیمی ترین روش تبلیغات ، تبلیغات محیطی بوده است .
تبلیغات در مترو، روی اتوبوس ها ، بیلبوردهای داخل و خارج از شهرها ، همه جزء تبلیغات محیطی محسوب می شوند . در این نوع تبلیغات مخاطب ناخواسته و ناگزیر به دیدن تبلیغات محیطی دعوت می گردد چون رنگ ها و طرحهای موجود بر روی بیلبوردها و یا دیگر تبلیغات محیطی او را جذب می کند .
در تحقیقات به عمل آمده در مورد تبلیغات محیطی به تمدن آن و اینکه این نوع تبلیغات از اولین ها بوده پی برده شده است کشف سنگ نگاره ها در مصرباستان با اشکالی بر روی آن ها که برای رواج مذهبشان بوده نشان دهنده اطلاع رسانی از طریق تبلیغات محیطی بوده است وحال که در قرن ۲۱ وبا پیشرفت بشر مواجه هستیم خلاقیت در رنگ وبوی تازه تبلیغات صورت می گیرد نصب ال ای دی یکی از این تبلیغات مدرن می باشد . حال با تعاریفی که داشتیم مزایا و معایب این نوع تبلیغ را بیان می کنیم
از مزایا ی آن می توان :
معرفی برند
افزایش فروش
معرفی خدمات وکالا
آگاهی دادن به مشتری در مراحل اول ورود به بازار
ترغیب استفاده مشتری از محصول و خدمات
اما از معایب آن می توان :
توجه به زیر ساختهای مناسب و کافی در هنگام ورود اولیه
محدودیت در تبلیغات
بالابودن قیمت ابزاررسانه های محیطی
حال از انواع رسانه ها ی محیطی می توان : بیلبوردها ،
استندها ، لمپوست بنر، استرابوردها ، تبلیغات بر روی بدنه اتوبوس ها و تاکسی ها ، و استیکرهای سه بعدی نام برد .در این نوع تبلیغات خلاقیت و هنر گرافیک بسیار مهم است . به گونه ای که خلاقیت حرف اول را می زند و باید به گونه ای باشد که تاثیر مطلوب به یاد ماندنی و بادوام تری بر مشتری داشته باشد .

AUTHOR: گروه ایده
No Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.