جلوه های ویژه سینمایی

jelve

در ایران با نام های جلوه های ویژه بصری و جلوه های ویژه ی تصویری از آن یاد میشود که اصطلاحا ویژوال افکت نیز به آن میگویند اخیرا CGI نیز یکی از نام های آن شده . در صنعت سینما پدیده نوعیست که به کمک کامپیوتر ها خلق میشود که بعضی به آن جلوه های ویژه کامپیوتری نیز می گویند .

اگر نگاهی گذرا به روند رشد جلوه های ویژه در ایران بیندازیم می بینیم که جلوه های ویژه در سینمای ایران به شکل بومی رشد و ارتقا یافته است. بدین ترتیب که  توسط تیم های جلوه های ویژه  ایتالیایی در چند فیلم ایرانی قبل از انقلاب مطرح شد و سپس با خلاقیت و زحمات فردی دست اندرکاران این حرفه پیشرفت کرد. برخی از کلیات تکنیک ها از سینمای غرب گرفته شد و برخی دیگر زاده ذهن خلاق معدود متخصصان این حرفه در آن دوره بوده است . با پیدایش سینمای جنگ، نیاز بیشتری به این حرفه احساس شد؛ به ویژه در بخش انفجارات. بنای انفجارات امروزی سینمای ما با استفاده از مواد نظامی جنگی ، به همان دوره باز می گردد.

امروزه ، گروه تبلیغاتی ایده  با در دست داشتن تجهیزات روز دنیا و با کمک تیم حرفه ای در زمینه جلوه های بصری سینمایی توانسته عرصه بزرگی را در این زمینه رقم بزند و تحولی عظیم در ساخت تیزرها و انیمیشن های سینمایی بوجود آورد .

خدمات این واحد :

جلوه های ویژه کامپیوتری

انیمیشن دو بعدی و سه بعدی

موشن گرافیک

طراحی و اجرای کارکتر

مدلسازی سه بعدی

کامپوزیت

نقاشی دیجیتال

اصلاح رنگ

موشن کمیک